Vánoční čekání

Vánoční čekání

            Měsíc před Vánoci je pro všechny děti nekonečný. I proto bývá čekání na Ježíška naplněno spoustou zážitků a aktivit. Nejinak tomu bylo i v naší škole, kde probíhal projektový měsíc Vánoce. Po celý advent žáci pilně plnili každodenní tematicky zaměřené úkoly, luštili hádanky nebo kvízy. Zejména se zapojili ti prvostupňoví. Ale přeci jen, každý úkol znamenal být o krok blíž k Vánocím.

            Každý týden se něco dělo, někam jsme vyrazili, něco podnikli. Ať už to byla návštěva Mikuláše s čerty a anděly, vánoční recitační soutěž, výlet do Zooparku v Chomutově, do vánočních Teplic, či turnaj v bowlingu. Ve škole žáci pekli cukroví, zdobili si třídy i školu.

Setkali jsme se i, za poslední léta, na nejpočetněji zastoupeném vánočním sportovním turnaji. Hrál se fotbal i vybíjená. Týmy byly sestaveny tak, aby si společně mohli zahrát všichni, malí i velcí spolu i proti sobě. Po celou dobu turnaje panovala velmi příjemná, přátelská, a hlavně fair play atmosféra.

Po celý prosinec se třídy připravovaly na vánoční besídku. A ta se zdařila.  Poslední školní den roku 2023 byl sváteční, takové malé Vánoce. Do nazdobených tříd jsme si z domova donesli vánoční cukroví, nějaký ten dáreček pro kamarády. Celé dopoledne jsme si povídali o Vánocích, o tom, jak je kdo slaví, co pro koho znamenají. Vyprávěli si o starých zvycích, některé si i vyzkoušeli. Nakonec jsme si navzájem popřáli krásné svátky a všechno dobré v nadcházejícím roce a rozešli se do svých domovů.

 

Fotogalerie