Obchůdky s Albertem

Obchůdky s Albertem

08.07.2021

Přijďte podpořit děti z Dětského domova v Duchcově do Obchůdků s Albertem

 

Dětský domov z Duchcova se zapojil do unikátního charitativního projektu Obchůdky s Albertem, který během adventu probíhá v mnoha regionech České republiky. Cílem akce, kterou organizuje Nadační fond Albert, je představit dětem ze sociálně ohroženého prostředí svět obchodování hravou formou. Vánoční dekorace a dárky, které děti vyráběly během celého roku, můžete zakoupit ve dnech 16. 12. až 17. 12. 2017 v prodejně Albert Hypermarket v Teplicích, Srbická 464.

 

Děti se připravovaly několik měsíců

O šikovnosti dětí z Dětského domova v Duchcově se můžete přesvědčit 16. a 17. prosince 2017 od devíti hodin v obchodě Albert Hypermarket Teplice, Srbická 464. Děti měly šanci si během roku vyzkoušet všechny fáze obchodování, od vymýšlení a tvoření až po samotný prodej. Na vlastní kůži tak poznaly svět byznysu skrze zajímavé workshopy, které se jim určitě budou hodit v budoucím životě. „Děti z našeho dětského domova se v letošním roce opět s nadšením zapojily do projektu Obchůdky s Albertem. Na zhotovování výrobků se podílela většina manuálně zručných dětí. Se světem byznysu se děti seznámily v rámci zajímavých workschopů, ale také mohly využít svých zkušeností z minulých let. Děti plánovaly, jaké výrobky budou vytvářet, učily se kalkulovat cenu, připravovaly si materiál potřebný k výrobě. Při samotné výrobě se učily vzájemné spolupráci. Při práci si také užily spoustu příjemných společných chvil. Děti osobně vytvářely výrobky, které mohou zákazníkům přinést radost v čase vánočním. O šikovnosti dětí se můžete přesvědčit na vlastní oči. Zakoupením dětského výrobku mohou zákazníci Albertu podpořit děti, které pečlivou prací vytvářely dárečky pro radost.“, říká Blanka Stádníková, ředitelka Dětského domova v Duchcově.

Děti tak budou v prodejně Albert Hypermarket Teplice, Srbická 464 prodávat výrobky z drátků, korálků, papíru, fimo hmoty. V rukou dětí vznikaly andílci, sněhuláci, stromečky, náušnice, ozdobné zápichy, ozdobné lžičky, svícny a další různé vánoční ozdoby. Děti se na prodejní akci těší a jsou připraveny své výrobky nabídnout.

Nákupem dekorací podpoříte konkrétní děti

Projektu se celorepublikově během letošního adventu účastní 59 dětských domovů a probíhá od 20. listopadu až do 17. prosince. Děti na svých rukodělných výrobcích pracovaly několik měsíců, rozvíjely tak svou zručnost a zábavnou formou zároveň i obchodního ducha. Forma podpory ze strany Nadačního fondu nespočívala jen ve stránce finančního příspěvku na nákup materiálu. Děti získaly informace a rady například z oblasti cenotvorby, marketingu i PR od odborníků z obchodního řetězce Albert. Výtěžek z prodeje poputuje přímo organizacím a dětem, které výrobky tvořily, a pomůže jim tak splnit jejich přání. Zákazníci touto cestou mají možnost ve svátečních dnech udělat dobrý skutek a zároveň si domů odnést krásné dárky pro své nejbližší.

 

Seznam všech prodejen, v nichž bude možné produkty dětí zakoupit, naleznete na stránce: www.nadacnifondalbert.cz.

 

Kontakt:

Petra Režná, Nadační fond Albert, Radlická 117, 158 00 Praha 5 – Nové Butovice

p.rezna@nadacnifondalbert.cz