Velikonoční vajíčko 2015

Velikonoční vajíčko 2015

08.07.2021

            Soutěž „O nejkrásnější velikonoční vajíčko“ má na naší škole již tradici. K účasti jsou zváni žáci základních škol z Duchcova a základních škol praktických a speciálních z Teplic, Bíliny a Krupky.

            Tak jsme se letos před velikonočními prázdninami sešli již po osmé, abychom si těšení na Velikonoce i na jaro vůbec, společně zpestřili a užili. Děti soutěžily ve třech věkových kategoriích o nejhezčí a nejnápaditější vajíčko. Čtvrtá kategorie byla společná, vždy za školu – „o nejhezčí velikonoční dekoraci“.

            A jako každoročně měla porota, složená ze zástupců zúčastněných škol v čele s předsedkyní Ing. Renatou Kounovskou, velmi těžkou práci. Děti zdobily kraslice nejrůznějšími, známými i neznámými technikami. Samotné hodnocení probíhalo v průběhu celého dopoledne, protože porota pečlivě sledovala celý průběh „zdobení“ a nehodnotila tak pouze finální výrobek, ale celou práci soutěžících, včetně jejich pracovního nasazení.

            Určit kdo má být ten nejlepší, bylo velmi těžké. Děti se snažily všechny. Přesto byli nakonec vyhlášeni vítězové, kteří kromě diplomů a sladkostí dostali i malý dárek vyrobený dětmi zapojenými do projektu Minipodniky na naší škole. Diplomy a odměny předala předsedkyně poroty paní tajemnice Ing. Renata Kounovská společně s panem starostou  Mgr. Zbyňkem Šimberou a ředitelkou školy Mgr. Blankou Stádníkovou. Pochvala patří všem zúčastněným.

 

                                                                                              Mgr. Jana Hoffmannová

Fotogalerie