| Dětský domov Duchcov


Dětský domov zajišťuje plné přímé zaopatření dětem ve věku od 3 do 18 let nebo do ukončení přípravy na povolání. Zajišťuje výchovnou, hmotnou a sociální péči dětem, které ze závažných důvodů nemohou být vychovávány ve vlastní rodině. O nařízení ústavní výchovy rozhoduje soud.

Úvodní strana >

Výlet po stopách našich předků


Třetí červnový týden se ve třetí až páté třídě v naší škole nesl v duchu tématu: Po stopách našich předků. V českém jazyce jsme si četli knihu Pověsti Teplicka, další zajímavosti z historie našeho okolí jsme našli na internetu, v matematice jsme se potrápili s letopočty, ve výtvarné výchově jsme kreslili dobové kostýmy a v dalších hodinách jsme srovnávali život našich předků s naším současným.

Na závěr tohoto týdne jsme se vypravili do Oseka, ze kterého jsme znali příběhů nejvíce. Vyšlápli jsme si na hrad Rýzmburk, míjeli jsme památník Nelsonské katastrofy, cestou jsme hledali Krawatovu jeskyni. Klášter na oseckém náměstí jsme si prohlédli jen zpovzdálí, jelikož jsme si chtěli vyšetřit trochu času na lanové centrum, které bylo poslední tečkou našeho výletu. Jestlipak se děti našich předků také tak výborně bavily jako my po celý den.

detsky-domov

ESF Tyto webové stránky byly vytvořeny v rámci projektu JUNIORAKTIV spolufinancovaného Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky.