| Dětský domov Duchcov


Dětský domov zajišťuje plné přímé zaopatření dětem ve věku od 3 do 18 let nebo do ukončení přípravy na povolání. Zajišťuje výchovnou, hmotnou a sociální péči dětem, které ze závažných důvodů nemohou být vychovávány ve vlastní rodině. O nařízení ústavní výchovy rozhoduje soud.

Úvodní strana >

Vánoce na třikrát


 Už je tu zas vánoční čas. Děti se nemohou dočkat, až se sejdou u stromečku a budou rozbalovat své dárky. Když už svítí stromeček a zazvoní zvoneček, rozzáří se jejich oči, když dostávají vysněný vánoční dárek. U nás v domově byl Ježíšek dokonce třikrát. První zastavení bylo již 19. prosince, to jsme s dětmi měli vánoční besídku. Ježíšek se koukal oknem a jistě se mu líbilo taneční, pěvecké, recitační i herecké vystoupení dětí i vychovatelů. V závěru vánoční besídky děti potěšila krásnými dárky Lucie Šafránková se svými spolupracovníky z nadačního fondu With Love. Dárky byly zakoupené v rámci projektu Strom splněných přání. Ježíšek na nás nezapomněl ani 24. prosince, kdy jsme rozbalovali dárky podruhé u stromečku na našich skupinách. Potřetí nás překvapil hned po vánočních prázdninách, kdy jsme se společně těšili z dárků, které nám nakoupili hodní lidé v rámci projektu Martina Kučery a Vojtěcha Pauknera Milý Ježíšku a z adventní charitativní akce Dopisy Ježíškovi realizované Nadačním fondem Hanky Kynychové a obchodním centrem Europark Praha. Ze všech těch krásných dárků máme velikou radost. Chtěli bychom poděkovat všem organizátorům těchto projektů a také všem milým lidem, kteří si v tak sváteční čas vzpomenou i na děti z našeho domova.  

Fotogalerie k článku

detsky-domov

ESF Tyto webové stránky byly vytvořeny v rámci projektu JUNIORAKTIV spolufinancovaného Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky.