| Dětský domov Duchcov


Dětský domov zajišťuje plné přímé zaopatření dětem ve věku od 3 do 18 let nebo do ukončení přípravy na povolání. Zajišťuje výchovnou, hmotnou a sociální péči dětem, které ze závažných důvodů nemohou být vychovávány ve vlastní rodině. O nařízení ústavní výchovy rozhoduje soud.

Úvodní strana >

Skupinové aktivity DD Duchcov v době koronavirové


V rámci pohybových aktivit navštívila naše 4. skupina 29. 10. 2020 město Bílinu. Vydali jsme se za vlhkého podzimního počasí údolím Bezovky kolem chovných rybníků a opuštěných usedlostí k bývalému ovocnému sadu. Ponuré počasí a cesty, na kterých jsme nikoho nepotkali, navodily strašidelnou atmosféru. Strejda povyprávěl historky o starých chodbách pod Bílinským zámkem i o opuštěném vodárenském vodojemu, který kdysi zásoboval místní pivovar. Putování pokračovalo lesními zkratkami do pohádkového lesa, kde jsme obdivovali nové, ze dřeva propracované postavičky z pohádek. Byl to další den s objevováním nových a zajímavých míst. 31. 10. 2020 jsme opět se skupinkou dětí z dětského domova využili náš „mini autobus“ a zajeli do Mostu. Naším cílem byl areál jezera Most, který se letos nově otevřel pro veřejnost. Jako zdatní turisté jsme absolvovali „po svých“ trasu kolem jezera v délce cca 10 kilometrů. Prohlédli jsme si rozlehlé oblázkové pláže, přístaviště pro plavidla a pokochali se mnoha místy s romantickými výhledy do zrekultivované krajiny. Všichni se moc těšíme, že bychom mohli využít areál v létě k osvěžení u vody nebo se projet po hladkém asfaltovém povrchu na našich oblíbených koloběžkách.

Fotogalerie k článku

detsky-domov

ESF Tyto webové stránky byly vytvořeny v rámci projektu JUNIORAKTIV spolufinancovaného Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky.