| Dětský domov Duchcov


Dětský domov zajišťuje plné přímé zaopatření dětem ve věku od 3 do 18 let nebo do ukončení přípravy na povolání. Zajišťuje výchovnou, hmotnou a sociální péči dětem, které ze závažných důvodů nemohou být vychovávány ve vlastní rodině. O nařízení ústavní výchovy rozhoduje soud.

Úvodní strana >

Projekt Jarmarky pro šikovné ručičky – první setkání v Praze


První setkání zúčastněných domovů z Čech proběhlo v Praze na jednodenním školení. Nastalo těžké rozhodování, které děti budou s tetou zastupovat náš domov. Společně jsme vybrali dvě děvčata – Sabrinu a Jiřku. Plni očekávání jsme 22. dubna cestovali autobusem z Duchcova a v Praze jsme se svezli poprvé metrem. Programem a náplní školení bylo hlavně seznámení dětí – budoucích prodejců výrobků – s tím, jak se chovat při prodeji, jak má vypadat upravený stánek, jak zákazníky nalákat, aby si koupili právě to zboží, které prodáváme my. Naučili jsme se, jak aranžovat výrobky ve stánku. Každý dětský domov vyrobil reklamní poutač. Po celou dobu školení mezi dětmi i dospělými panovala pohoda a dobrá nálada. V půl čtvrté nastalo loučení s příslibem, že se všichni brzy sejdeme u svých stánků v Plzni na náměstí. Rozjeli jsme se s tetou zpět do Duchova, abychom mohli vyprávět, co jsme se naučili a hlavně se všichni pustíme do výroby výrobků pro nastávající JARMARK.
detsky-domov

ESF Tyto webové stránky byly vytvořeny v rámci projektu JUNIORAKTIV spolufinancovaného Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky.