| Dětský domov Duchcov


Dětský domov zajišťuje plné přímé zaopatření dětem ve věku od 3 do 18 let nebo do ukončení přípravy na povolání. Zajišťuje výchovnou, hmotnou a sociální péči dětem, které ze závažných důvodů nemohou být vychovávány ve vlastní rodině. O nařízení ústavní výchovy rozhoduje soud.

Úvodní strana >

Obchůdky s Albertem 2019


Děti z Dětského domova v Duchcově zvou zákazníky do svého adventního Obchůdku

 

Děti z Dětského domova v Duchcově se zapojily do celorepublikového charitativního projektu Obchůdky s Albertem. Cílem projektu je pomoci připravit děti na vstup do reálného života a zábavnou formou umožnit nahlédnout do světa podnikání. V průběhu celého roku děti vyráběly vánoční dekorace a drobné dárečky, jejichž zakoupením je nyní můžete podpořit. Již 14. prosince 2019 otevřou svůj Obchůdek v teplické prodejně Albert Hypermarket, Srbická 464.

 

Děti se poctivě připravovali

Děti z Dětského domova v Duchcově se na Obchůdky s Albertem připravovaly dlouho dopředu. Výroba ručně vyráběných dárků a dekorací probíhala několik měsíců. Nejprve se děti zapojily do kreativní a tvůrčí fáze při vymýšlení a pak i při samostatném vyrábění. Nyní si vyzkouší i samotný prodej. Zábavnou formou se tak naučí novým dovednostem a vyzkouší si, jaké to je podnikat.

„I v letošním roce se děti z našeho dětského domova s nadšením zapojily do projektu Obchůdky s Albertem. Děti při své přípravě využily svých mnohaletých zkušeností z předchozích let a nadále rozšiřovaly své znalosti z oblasti obchodování. Děti výrobu plánovaly, vybíraly si potřebný materiál, kalkulovaly ceny. Nejdůležitější byla samotná výroba různých výrobků, při které se děti učily vzájemné spolupráci. Děti si na obchůdky připravily rozličné vánoční dekorace a ozdoby. Nabízet zákazníkům budou například andílky, zvonečky, stromečky, svíčky, šperky z korálků, ozdobné zápichy, ozdobné lžičky, adventní věnce a další dekorace. O šikovnosti dětí se můžete přesvědčit na vlastní oči,“ říká Blanka Stádníková, ředitelka Dětského domova v Duchcově.

Malí prodavači zvládli kompletní organizaci letošních Obchůdků a pro své zákazníky připravili výrobky různého druhu. Podpořit jejich snahu a zručnost může naprosto každý dne 14. prosince 2019, a to v obchodě Albert Hypermarket Teplice, Srbická 464.

Obdarujte své blízké dárkem od srdce

Do Obchůdků s Albertem se letos zapojilo celkem 57 dětských domovů a neziskových organizací napříč Českou republikou. Celý projekt pak probíhá v téměř 60 obchodech Albert od úterý 19. listopadu až do soboty 21. prosince 2019. Nadační fond Albert podporuje děti finančním příspěvkem na pořízení výrobního materiálu, zároveň se však snaží děti zábavnou formou vzdělávat. Od proškolených pracovníků dostaly děti cenné rady ohledně cenotvorby, marketingu i komunikace se zákazníky.

Celý výtěžek z prodeje výrobků připadne organizacím a dětem, které se na konkrétních Obchůdcích podílely. Za utržené peníze budou moci organizace splnit nejrůznější dětská přání, například nakoupit potřebné vybavení pro volnočasové aktivity nebo zorganizovat dětem  výlet. Zákazníci obchodů Albert tak mohou v předvánoční čas udělat dobrý skutek a odnést si krásné dárky pro sebe i své blízké.

 

Seznam všech Obchůdků, v nichž bude možné produkty dětí zakoupit, naleznete na webu Nadačního fondu Albert.

 

 

 

Kontakt:

Petra Režná, Nadační fond Albert, Radlická 117, 150 00 Praha 5

Tel.: 720 936 144, e-mail: p.rezna@nadacnifondalbert.cz

detsky-domov

ESF Tyto webové stránky byly vytvořeny v rámci projektu JUNIORAKTIV spolufinancovaného Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky.