| Dětský domov Duchcov


Dětský domov zajišťuje plné přímé zaopatření dětem ve věku od 3 do 18 let nebo do ukončení přípravy na povolání. Zajišťuje výchovnou, hmotnou a sociální péči dětem, které ze závažných důvodů nemohou být vychovávány ve vlastní rodině. O nařízení ústavní výchovy rozhoduje soud.

Úvodní strana >

Návštěva lyžařského střediska Krušných hor Zadní Telnice


Únorové počasí v Duchcově nám opět nepřipomínalo klasickou zimu. Proto jsme se vybavili na sníh a 26. 2. 2019, v době našich prázdnin, vyrazili pro změnu do lyžařského střediska Zadní Telnice. I když ještě nejsme lyžaři, zvládáme jízdu na saních a učíme se na našich plastových snowboardech. Slibovaný sešup začal jízdou sedačkovou lanovkou, přičemž jsme se z výšky seznamovali s rozlehlostí a členitostí areálu. Na vrcholu nás strejda seznámil s bezpečností a trasou sjezdu a vyrazili jsme. Propojovací cesty nás dovezly k cvičné louce, kde jsme si zadováděli na hromadách sněhu, několikrát si dlouhatánský kopec vyšlápli a sjížděli a sjížděli… Rychlost jsme si korigovali brzdou pádem do sněhu a mnoha kotrmelci. Potom nás čekal ještě sjezd k autu, který se rovněž neobešel bez pádů a kotrmelců, protože takové kopce se snad jinak ani sjíždět nedají¬. Mírnější svah u dojezdu jsme poctili jízdou na snowboardech s trochou závodění. Zážitek s adrenalinem, smíchem a únavou těla jsme si promítali na zachycených momentkách a videu večer s hrnkem čaje.

Fotogalerie k článku

detsky-domov

ESF Tyto webové stránky byly vytvořeny v rámci projektu JUNIORAKTIV spolufinancovaného Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky.