| Dětský domov Duchcov


Dětský domov zajišťuje plné přímé zaopatření dětem ve věku od 3 do 18 let nebo do ukončení přípravy na povolání. Zajišťuje výchovnou, hmotnou a sociální péči dětem, které ze závažných důvodů nemohou být vychovávány ve vlastní rodině. O nařízení ústavní výchovy rozhoduje soud.

Úvodní strana >

Jarmarky s Alebertem


V letošním roce jsme se opět zapojili do projektu „Jarmarky s Albertem“. Do projektu byly zapojeny desítky dětských domovů, které prodávaly na desítkách prodejen v ČR. V průběhu projektu byly zapojené domovy hodnoceny v několika oblastech – PR a propagace, vystavení zboží a vzhled stánku, apod. Posláním projektu je ukázat dětem a mladým lidem z dětských domovů, že „bez práce nejsou koláče“. Hravou a poznávací formou předává dětem zkušenosti ze světa podnikání, dává jim možnost tvořit a získat dovednosti, které použijí v samostatném životě mimo dětský domov. Tento projekt byl finančně podpořen Nadačním fondem Albert v rámci grantového programu Nadační fond Albert dětem. V červnu se někteří z našeho domova zúčastnili zajímavého školení v Praze „Obchodníkem snadno a rychle“. K realizaci projektu jsme od nadace obdrželi 3 000 Kč na nákup potřebného materiálu, který jsme využili na tvorbu výrobků. Zapojili se všichni, kdo mají šikovné ručičky a zajímavé nápady. Naše výrobky se pyšní heslem „co kus to originál“, využíváme různých kombinací materiálu, tvarů, barev i velikostí. Jedná se hlavně o originální výrobky z drátků a korálků, papíru i jiných technik vhodných jako dárek pro všechny. Prezentovali jsme se a prodávali v Teplickém hypermarketu Albert dne 19. 12. 2015 od 9 do 19 hodin. Zákazníci od nás nakoupili celkem 148 výrobků. Výtěžek z prodeje použijeme na různé společné kulturní akce, sport a kreativní materiál. Děkujeme všem milým zákazníkům, Nadačnímu fondu Albert i HM Albert v Teplicích. Byla to pro nás další zajímavá zkušenost a zpestření předvánoční atmosféry a času.
detsky-domov

ESF Tyto webové stránky byly vytvořeny v rámci projektu JUNIORAKTIV spolufinancovaného Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky.