| Dětský domov Duchcov


Dětský domov zajišťuje plné přímé zaopatření dětem ve věku od 3 do 18 let nebo do ukončení přípravy na povolání. Zajišťuje výchovnou, hmotnou a sociální péči dětem, které ze závažných důvodů nemohou být vychovávány ve vlastní rodině. O nařízení ústavní výchovy rozhoduje soud.

Úvodní strana >

Dětský den ve škole 2016


Když slavit, tak pořádně! A nebyla to oslava ledajaká, probíhala hned na třikrát. Ano, mluvím o tom, jak naše škola slavila Mezinárodní den dětí.

První červen je dnem, který má patřit dětem, jejich hrám i když pro nás dospěláky je běžným pracovním. A tak jsme se neučili!

 Část školy – první stupeň, ti menší, hned ráno vyrazila na „vilu“, tedy druhou část našeho zařízení. Je tu krásné nové hřiště a tak jsme toho museli využít. Děti soutěžily o sto šest! Lezly tunelem, trefovaly se do panáka, přetahovaly lanem, házely kroužky, přenášely míčky klikatou dráhou i chodit na chůdách zkusily. A protože nám ještě zbýval čas, tak ti nejmenší „vyzkoušeli“ všechny prolézačky, pavučinu i pirátskou loď a ti starší si zahráli vybíjenou i fotbal. Kluci i holky pěkně dohromady. Pro žáky druhého stupně byly uspořádány sportovní turnaje v tělocvičně školy.

Druhá část oslavy, které se naše škola účastnila, byla, tak jak je již tradicí, ve spolupráci s DDM Sluníčko a ostatními duchcovskými školami, v sobotu 4. 6. v Bažantnici. I tady si to všechny děti užily.

A do třetice zástupci školy a dětského domova z řad dětí i pedagogů jeli v sobotu 4. 6. do chomutovského zooparku. Zde probíhaly oslavy Dne dětí pod záštitou Ústeckého kraje. Oslavenci i jejich dospělý doprovod si zde mohli nejen zasoutěžit, prohlédnout zvířátka ale i výrobky žáků a studentů některých škol a dětských domovů našeho kraje. I my jsme návštěvníkům zooparku ukázali, co naše děti umí prezentační výstavkou našich prací. Všichni si mohli prohlédnout, jak jsou šikovné. Moc se líbily naše svíčky, dřevěné hračky, keramika i „muchláčci“ pro nejmenší. Prostě kdo tam přišel, neprohloupil.

I když počasí si s námi hrálo, tak po oba tyto dny nám sluníčko přálo a pomohlo nám užít si svátek naplno.


Fotogalerie k článku

detsky-domov

ESF Tyto webové stránky byly vytvořeny v rámci projektu JUNIORAKTIV spolufinancovaného Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky.